Ron,
Normaal moet het wel degelijk 10 dagen uithangen in het gemeentehuis waar je gaat trouwen, ik heb al gevallen geweten waar ze het niet zo nauw namen en dit niet nodig was, het hangt allemaal af van plaats tot plaats.
Best is om die vraag rechtstreeks in het gemeentehuis daar te stellen misschien kan daar wel een mouw aan gepast worden bij jullie wie weet?
Maar let op hé, het kan zijn dat het gemeentehuis deze regel niet hanteert dat ze u vlugger laten trouwen maar dat je dan in de verdere procedure problemen krijgt bij andere instanties omdat je die regel niet hebt gerespecteerd en dan ben je nog verder van huis.
Ik zou in jouw geval er toch voor zorgen dat je het volgens het boekje doet en daar wat langer blijven, het is daar heel mooi op Palawan hoor waarom zo een haast?
Langer blijven op palawan is geen probleem het is inderdaad erg mooi daar

en zekers geen haast.
Het plan wat wij nu hebben en zo valt ook mijn vrije dagen is op 2 november aankomen in manila , naar ambassade voor de LC waarvan ik hoop dat deze 2 dagen laters toch wel klaar moet zijn, en dan naar palawan vliegen.
Waar wij dan de zaterdag erna zouden willen trouwen ( 12Nov ) dan nog een dagje of wat in palawan en dan weer eens door naar een ander eiland voor de rest van de vakantie.
Beste Ron,

met jullie trouw.
Die 10 dagen wachttijd slaat op het moment van de aanvraag van de marriage license en de effectieve trouwdatum en niet zozeer op de LC (attest geen huwelijksbeletsel) als dusdanig. Naar wat ik begrepen heb dient de marriage license aangevraagd worden bij de gemeente waar je wenst te trouwen. Als jij slechts 3 à 4 dagen voor de trouw naar Palawan gaat heb je een probleem met de 10 dagen wachttijd.
Mijne beste maat is ook van België afgekomen om mijn getuige te zijn, echter ... diene heeft geen enkel document moeten tekenen, welk ik een beetje raar vond, maar soit zo was het nu eenmaal; de familie had zelf twee getuigen geregeld.
Zijn alle documenten van je aanstaande al geregeld? Zij heeft ook een CENOMAR nodig (is hetzelfde als het attest geen huwelijksbeletsel), hiervoor heeft ze een geboorte akte nodig, heeft ze die al? Hoe oud is je aanstaande als ik vragen mag? Want er zijn nog een aantal regels die men in acht moet nemen, jonger dan 21 heeft ze een ouderlijke goedkeuring nodig, jonger dan 24 heeft ze een ouderlijk advies nodig. Tevens is er ook nog een pre-marriage counceling certificate nodig indien jonger dan 24.
Groetjes
Phille jij ook nog gefeliciteerd met jouw trouwen hopen dat je mooie bruid snel bij jou kan zijn

Alle papieren voor mijn aanstaande zijn al geregeld of zullen vernieuwd worden, aangezien wij al bijna 2 jaar samenwonen hier in holland zijn sommige documenten al weer verlopen ( max 6 maanden geldig enz. )
Pre-marriage counceling is bij ons niet aan de orde zo ver ik weet mijn aanstaande is tegen de tijd dat we gaan trouwen 29
wanneer is het juist dat je gaat trouwen Ron...? binnen enkele weken ben ik terug op Palawan

...
hahaah helaas xav huwelijk zal rond half november plaats vinden.
Ik vond het eerst een nogal dom iets om het 10 dagen van te voren aan te moeten vragen maar daarna realiseerde ik dat het hier net zo dom gaat.
Zie het als ondertrouw in Nl. Dat moet ook minimaal 2 weken voor het trouwen gebeuren.....
Klopt dat je hier in holland dat ook minmaal 2 weken van te voren moet aanvragen de zogenaamde ondertrouw.
Die 10 dagen termijn snap ik opzich wel Waar het mij eigenlijk het meeste omgaat is kun je die 10 dagen termijn omzeilen door bv. van hieruit of door familie aldaar het huwelijk aan te kondigen zeg maar zonder dat de LC al afgegeven is of moet je dit persoonlijk bij het betreffende gemeentehuis aldaar doen.
Ik probeer dat een beetje uit te zoeken i.v.m. datum planning en ik niet voor rare verrassingen wil komen daar, aangezien mijn aanstaande van Negros komt en er toch een aantal familie leden / vrienden zullen overkomen zullen we een redelijk strake planning moeten maken aangezien ik zelf ook maar 4 weken van het werk weg kan en ik eigenlijk na het trouwen toch wel wat plannen heb om lekker samen nog wat tijd door te brengen op andere eilanden.
mijn tijdlijn is een beetje als volgt 1 nov vertrek AMS aankomst manila 2 nov dan naar ambassade LC regelen en dan 4 of 5 nov naar palawan , trouwen 12 nov vertrek palawan 14 of 15 nov en dan tot 28 nov rondreizen en dan jammer genoeg 30 nov weer terug naar holland