Opnieuw een aflevering van Vranckx..(ok een gekochte reportage genaamd: Les routes de l'impossible: Les Philippines van Tony Comiti productions, 2010..maar toch)..wellicht de moeite waard om te kijken..
Voor meer informatie..
http://actua.canvas.be/category/vranckx/vranckx-deze-week/
:thumb:
tnx . als ik dat zo eens zie op de site zal ik nooit zo'n route nemen levensgevaarlijk.
http://actua.canvas.be/category/vranckx/vranckx-deze-week/
Van Bontoc naar Tabuk: "de abortusweg"
Deze keer nemen we de bus van Bontoc naar Tabuk in de Filipijnen. Een route van amper 90 kilometer die meer dan een dag duurt. De weg wordt vaak overspoeld door modderstromen en de bus raast langs diepe ravijnen. De plaatselijke bevolking noemt dit de aburtusroute. 'Zwangere vrouwen die deze bus zouden nemen, verliezen door de schokken zeker hun kind.'
Niet te missen reportage. Kan nadien ook online worden bekeken, enkel als je in België bent.
Net gekeken.
Het is/was een schitterende reportage. Zo mogen ze er elke dag uitzenden. :thumb:
Toch erg hé al 100 jaar werken ze er al aan en nog geen weg die naam waardig.
Ook die rijschool voor brommers moest de Filipijnen weeral eens belachelijk doen overkomen.
Om nog niet te spreken over een buseigenaar die geen betere route kent om van te leven.
Waar vinden ze die idioten toch steeds weer?
Citaat van: amarbolar op zaterdag 13 augustus 2011, 22:26:24
Toch erg hé al 100 jaar werken ze er al aan en nog geen weg die naam waardig.
Ook die rijschool voor brommers moest de Filipijnen weeral eens belachelijk doen overkomen.
Om nog niet te spreken over een buseigenaar die geen betere route kent om van te leven.
Waar vinden ze die idioten toch steeds weer?
Een Filipino leeft van dag tot dag, de ene dag maakt hij winst de andere dag lijdt hij verlies. Het is dus volkomen normaal dat die buseigenaar verder doet. In mijn ogen is het zeker geen idioot, eerder een gedreven man die hoopt dat het ooit beter wordt.
Dus is er geen andere plaats waar hij met zijn bus kan gaan rijden volgens U?
Knap hoor.
Citaat van: amarbolar op zondag 14 augustus 2011, 06:47:59
Dus is er geen andere plaats waar hij met zijn bus kan gaan rijden volgens U?
Knap hoor.
Misschien kunt u het de buschauffeur gaan uitleggen dat hij beter een andere route neemt en kunt u daar ezels gaan verhuren om de mensen op hun bestemming te brengen. :floet:
Citaat van: amarbolar op zondag 14 augustus 2011, 06:47:59
Dus is er geen andere plaats waar hij met zijn bus kan gaan rijden volgens U?
Knap hoor.
Nu je het zegt, ik heb op google map gekeken. Er is een autostrade tot daar, maar dat weten die "idioten" niet.
Bent u ooit op de Filipijnen geweest?
Citaat van: amarbolar op zaterdag 13 augustus 2011, 22:26:24
Toch erg hé al 100 jaar werken ze er al aan en nog geen weg die naam waardig.
Hehe toffen belg zijt gij :haha: gij rijd zeker me genen dikken bak die 12 liter drinkt
wees gerust die mensen daar ebben VEEEEL minder stress dan ons hier , hoeven zeker niet de
verkeersbelasting te betalen zoals wij hier in :belgiesmiley: en bij ons vind je ook nog steeds
wegdekoneffeneden VAN 2 WINTERS TERUG , ?????? :applaus: :lachen: waar gaat als ons geld dan heen :weetikniet:
weet jij het dan :ikkeniebegrijp: , ik wel hehe
:benweg:
Dat onze wegen er zo bijliggen is 1 zaak maar daarmee gaan vergelijken met de Filipijnen gaat iets te ver.
De persoon kan zijn bus gebruiken waar hij wil om te rijden nietwaar?
En als ze op een ezelpad ezels nodig hebben wel dat ze die dan maar gebruiken.
Moesten ze er een telort aan hebben wel ge vind er zelfs op deze side denk ik
Bedankt.
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 07:30:10
De persoon kan zijn bus gebruiken waar hij wil om te rijden nietwaar?
Het is niet zo dat ge overal met uw bus kunt rijden. Buslijnen dat is ook met vergunningen en die zijn moeilijk te krijgen.
En de mensen in de bergen daar hebben volgens u dus geen recht op een busverbinding
Weer typisch om van het normale leven in de Phils wat sensatie beelden te maken. Ja het is gevaarlijk, maar je kan niks van de Filipijnen vergelijken met wat wij hier gewoon zijn. Wat mij opviel was dat de beelden die geschoten werden alleen maar de ergste stukken lieten zien, sensatie dus. Men mag niet vergeten dat het een zeer groot land is en de beelden die geschoten zijn, zijn dan nog eens van in de bergen, er wordt aan gewerkt, die 100 jaar die men er zogezegd aan bezig is zal wel eerder uitgesproken zijn om de sensatie wat aan te dikken. De chauffeur zegt zelf dat men er nu wel werk van maakt, dit sinds 2006; ok dat is 5 jaar ... maar met de middelen die men heeft (geld) gaat het daar allemaal wat trager. Men mag niet vergeten dat het in de bergen is, men mag niet vergeten dat de weersomstandigheden het werk niet vereenvoudigen. Maar tja, als men er nooit geweest is en het met een westerse bril bekijkt dan komt het uiteraard zeer erg over. Maar dan denk ik, wij hier in België, met al onze middelen die we hebben, met een land die vlak is als een biljart slagen er nog niet eens in om de wegen putvrij te houden. Dus wat zou het zijn mochten wij hier wat bergen hebben zoals wat te zien is in die reportage :weetikniet:
Of er een andere weg is, is niet relevant want het is niet het doel van de busrit om in één trek op de eindbestemming te geraken, er zijn mensen die één van de dorpjes als eindbestemming hebben. Dus, respect voor die buschaffeur (is schandalig om die als een idioot af te schilderen) om elke dag die gevaren te willen trotseren om teneerste geld te kunnen verdienen en ten tweede de mensen transport kan aanbieden. Men mag niet vergeten dat ze daar geen publieke busorganisaties kennen zoals bij ons "de lijn" hoofdzakelijk gesponsord met belastingsgeld, neeje, daar moet je er maar eentje kopen en zien dat je er kan van leven. Dus, respect! :jajaja:
Dat ze met slippers en geen helm rondrijden, tja, is absurd; maar is er hier (in Belgie) toevallig net geen nieuwe wet ingevoerd met regels wat het dragen van kledij betreft op een motorfiets; want tot nog niet zo lang geleden zag je hier ook moto's met gasten/vrouwen erop in een shortje (dat zijn pas idioten)... al even absurd dan slippers dragen. Dus onze regelneefjes hebben er dan maar een wet voor gemaakt.
:daag:
Dat de reportage sensatie is dat is normaal voor Panorama.
Ook zo dat die 100 jaar wel overdreven zal zijn ok.
Maar waar rook is is er ook vuur.
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 11:59:44
Dat de reportage sensatie is dat is normaal voor Panorama.
Ook zo dat die 100 jaar wel overdreven zal zijn ok.
Maar waar rook is is er ook vuur.
Wat bedoel je met 'waar rook is er ook vuur?" Kan je dit even toelichten aub!
Een weg hoog in de bergen aanleggen en zeker in een land waar er typhoons, aardbevingen regelmatig gebeuren is nu eenmaal niet eenvoudig, er werd ook duidelijk aangegeven dat er stukken met asfalt waren maar dat die door de extreme weeromstandigheden regelmatig wegspoelden. Dit is niet enkel in de Filippijnen zo maar in veel andere landen of het nu via weg of zee is. Het blijft nu eenmaal een kwestie van geld voorhanden.
Indien het om olie of gasgebieden te bereiken is zijn er massas meer geld voorhanden, denk maar aan het programma ice road truckers waar ze elk jaar pakken geld in een wegsteken die maar voor een paar maanden gaat bestaan omdat die gewoon daarnaar wegspoeld en ook de mooie lonen die die chauffeurs opstrijken.
Misschien is die chauffeur ook veel zekerder van een normaal loon op die route juist omdat er niet zoveel chauffeurs die weg nemen. Ik heb ook alle respect voor de man en bijrijder die tenminste proberen om hun gezin te onderhouden (bij de uitzending had hij verlies gemaakt maar de programmamakers zullen ook wel een fooi gegeven hebben). Bussen en jeepneys rijden er genoeg rond dus concurrentie op de normale routes is vrij groot
Ik vond het wel spijtig dat ze zoveel aandacht besteden aan die moterrijschool en niet meer aan de wijze van begraven (doodskisten aan de wand van de berg met stoel voor de geesten) of andere aspecten.
Citaat van: Phille op woensdag 17 augustus 2011, 09:39:10
Weer typisch om van het normale leven in de Phils wat sensatie beelden te maken. Ja het is gevaarlijk, maar je kan niks van de Filipijnen vergelijken met wat wij hier gewoon zijn. Wat mij opviel was dat de beelden die geschoten werden alleen maar de ergste stukken lieten zien, sensatie dus. Men mag niet vergeten dat het een zeer groot land is en de beelden die geschoten zijn, zijn dan nog eens van in de bergen, er wordt aan gewerkt, die 100 jaar die men er zogezegd aan bezig is zal wel eerder uitgesproken zijn om de sensatie wat aan te dikken.
Sensatie? wat sensatie? Het programma gaat over de gevaarlijke route die de buschauffeur telkens dient te ondernemen en niet over een ander deel van de Filipijnen.
Van Bontoc naar Tabuk: "de abortusweg" Enkel specifiek over dit traject.
En natuurlijk gaan ze alleen maar de ergste stukken van het traject laten zien. Het programma duurde ook slechts 25 of 30 minuten. Een aflevering van 18 uur van begin tot einde wil niemand zien. Wit u de reportage zien waarbij de buschauffeur 25 minuten op een asfaltweg rijdt?
Ik vond het een heel geslaagde reportage en gaf mij een mooi beeld hoe die buschauffeurs telkens opnieuw de gevaren dienen te trotseren en dit programma heeft dan ook niks met sensatie te maken.
:daag:
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 07:30:10
Dat onze wegen er zo bijliggen is 1 zaak maar daarmee gaan vergelijken met de Filipijnen gaat iets te ver.
De persoon kan zijn bus gebruiken waar hij wil om te rijden nietwaar?
En als ze op een ezelpad ezels nodig hebben wel dat ze die dan maar gebruiken.
Moesten ze er een telort aan hebben wel ge vind er zelfs op deze side denk ik
Bedankt.
Wat ben jij voor een onbeschofte pummel???
Eerst ga je een chauffeur effe beledigen die een zelfstandig beroep uitoefent en dienstbetoon doet aan de bevolking in de bergen en elke dag zijn leven riskeert ('k zou wel eens willen weten wat jij voor job doet...)
en dan ga je hier ons leden ook nog eens beledigen, man toch je snapt er niets van, kruip terug in je hok...
Citaat van: ladgar op woensdag 17 augustus 2011, 08:34:42
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 07:30:10
De persoon kan zijn bus gebruiken waar hij wil om te rijden nietwaar?
Het is niet zo dat ge overal met uw bus kunt rijden. Buslijnen dat is ook met vergunningen en die zijn moeilijk te krijgen.
En de mensen in de bergen daar hebben volgens u dus geen recht op een busverbinding
Klopt als een bus :lachen:
Citaat van: koy op woensdag 17 augustus 2011, 22:21:52
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 07:30:10
Dat onze wegen er zo bijliggen is 1 zaak maar daarmee gaan vergelijken met de Filipijnen gaat iets te ver.
De persoon kan zijn bus gebruiken waar hij wil om te rijden nietwaar?
En als ze op een ezelpad ezels nodig hebben wel dat ze die dan maar gebruiken.
Moesten ze er een telort aan hebben wel ge vind er zelfs op deze side denk ik
Bedankt.
Wat ben jij voor een onbeschofte pummel???
Eerst ga je een chauffeur effe beledigen die een zelfstandig beroep uitoefent en dienstbetoon doet aan de bevolking in de bergen en elke dag zijn leven riskeert ('k zou wel eens willen weten wat jij voor job doet...)
en dan ga je hier ons leden ook nog eens beledigen, man toch je snapt er niets van, kruip terug in je hok...
BULLSEYE koy, bedankt, nu moet ik het niet meer zeggen
Blijkbaar het IQ van de gemiddelde Belg op mijn reaktie.
Geestig hoor.
ik zei het al eerder die gast spoort niet das een hle rare kwiebus . geen antwoord meer geven op die rare kwiebus :jajaja:
Citaat van: amarbolar op donderdag 18 augustus 2011, 06:15:25
Blijkbaar het IQ van de gemiddelde Belg op mijn reaktie.
Geestig hoor.
BULLSEYE koy, bedankt, nu moet ik het niet meer zeggen. Inderdaad Pieter-Jan want zoals Boldy ook al zegt Deze spoort niet
En gezien bovenstaande opmerking heb ik ook veel vragen omtrent deze persoon.
Deze spoort niet een Nederlandse uitdrukking die geen Belg begrijpt.
Dat wordt gezegd als je de denk- en handelwijze van iemand niet goedkeurt ofwel niet begrijpt.
Zodus als men je niet begrijpt dan pas je niet in hun kraam, vinden ze zich superieur, is hun standpunt het enige.
Zielige idioten.
Enkel afwijkend gedrag is de basis van evolutie gans de geschiedenis door.
Dus wees ofwel verdraagzaam of onthoud je van dingen die je toch niet begrijpt.
Waar is de openheid gebleven op het internet? Als men zijn mening niet vrij kan uitdrukken?
Man ga dan naar Noord Korea.
Citaat van: amarbolar op vrijdag 19 augustus 2011, 07:17:12
Deze spoort niet een Nederlandse uitdrukking die geen Belg begrijpt.
Dat wordt gezegd als je de denk- en handelwijze van iemand niet goedkeurt ofwel niet begrijpt.
Zodus als men je niet begrijpt dan pas je niet in hun kraam, vinden ze zich superieur, is hun standpunt het enige.
Zielige idioten.
Enkel afwijkend gedrag is de basis van evolutie gans de geschiedenis door.
Dus wees ofwel verdraagzaam of onthoud je van dingen die je toch niet begrijpt.
Waar is de openheid gebleven op het internet? Als men zijn mening niet vrij kan uitdrukken?
Man ga dan naar Noord Korea.
Spreek wel voor jezelf als dat niet teveel gevraagd is, 'deze spoort niet' is misschien wel van Nederlandse origine, maar uitdrukking die ik in elk geval begrijp!
Voor de rest is iedereen vrij om zijn mening te uiten ... wanneer begin jij er dan eens aan om je mening te uiten? :weetikniet: In plaats van chauffeurs te omschrijven als idioten en forum leden als ezels!
Volg een cursus Begrijpend Lezen, dat zal je wel helpen hoop ik.
Volg liever zelf een cursus '
schrijven zonder fouten'.
Ge zijt blijkbaar zelf de grootste ezel.
Citaat van: amarbolar op woensdag 17 augustus 2011, 07:30:10
En als ze op een ezelpad ezels nodig hebben wel dat ze die dan maar gebruiken.
Moesten ze er een telort aan hebben wel ge vind er zelfs op deze side denk ik
Citaat van: amarbolar op vrijdag 19 augustus 2011, 08:41:18
Volg een cursus Begrijpend Lezen, dat zal je wel helpen hoop ik.
Ik lees je reactie, ik begrijp je reactie en besluit --> nog steeds geen mening! Waarschijnlijk overtreft dit je eigen IQ!
Ik begrijp jou compleet zodat ik je vanaf nu negeer.
Als je ook enig menselijke eigenschappen zou hebben onthoud je dan van commentaar op zaken die JIJ toch niet verstaat.
Bedankt al vrees ik dat het verloren moeite zal zijn.
Zo dom als het gat van een koe. Ken je die belgische uitdrukking amar?
Of zo dom als het achterste van het paard van Christus :floet:
wij zeggen hier zo lomp als het achtereind van een varken :lachen:
Oei, we zijn ver van de originele topic.
Ooit heb ik ook iemand aangepakt, later bleek die persoon aan woordblindheid te lijden. Daar kon hij niks aan doen, maar ik zat wel goed fout.
Ik zeg niet dat amarbolar die ziekte heeft, ik wil enkel zeggen om niet te snel dingen persoonlijk te nemen.
Laat het niet ontaarden in scheldpartijen. Thanks.
@ Ganda
Wil ook geen scheldpartijen maar heb nu wel een paar nieuwe uitdrukkingen geleerd
Bij ons zeggen ze Zo dom als het achtereind van een koe en zo lomp als een os maar in Belgie dus iets anders
En wat betreft amarbolar ach die is de moeite van het schelden niet waard
Sommige mensen krijgen zo weinig aandacht in het normale leven dat ze zonodig confrontatie zoeken of fora zoals deze. De confrontatie geeft hen aandacht en daar genieten ze van, aandacht dat ze niet krijgen op hun werk, in hun omgeving, van hun partner... zielig als je 't mij vraagt.
Het ligt er vingerdik op dat deze man de confrontatie zoekt en dat heeft hij ook gekregen en hij geeft blijkbaar niet op... :negatief: :crazy:
Citaat van: Phille op vrijdag 19 augustus 2011, 12:10:42
Of zo dom als het achterste van het paard van Christus :floet:
Sorry hoor maar volgens de geschriften zat Jesus toch op een ezel ?
:ikkeniebegrijp:
Zo nu weten we de ziekte van de roddeltantes en waarvandaan hun frustraties.
Bij deze beterschap gewenst aan deze debielen.
Citaat van: Guadalupe op zaterdag 20 augustus 2011, 01:53:36
Citaat van: Phille op vrijdag 19 augustus 2011, 12:10:42
Of zo dom als het achterste van het paard van Christus :floet:
Sorry hoor maar volgens de geschriften zat Jesus toch op een ezel ?
:ikkeniebegrijp:
:happy: