Filippijnenforum 2

Filippijnen => Nieuwsberichten => Topic gestart door: Mawibata op donderdag 24 mei 2012, 08:00:27

Titel: 11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)
Bericht door: Mawibata op donderdag 24 mei 2012, 08:00:27




11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)


(http://www.kvnr.nl/data/multimediamaintenance/00/00/18/vz0h28vumt.jpg)



Van 10 tot en met 27 april 2012 vond in Palompon, de Filippijnen, de selectie plaats van de 11e lichting stagiairs van het samenwerkingsverband tussen de Filippijnse zeevaartschool Palompon Institute of Technology (PIT) en de KVNR. Door 15 bij de KVNR aangesloten rederijen werden 152 stagiairs geselecteerd, 76 leerling-stuurlieden en 76 leerling-werktuigkundigen. Sinds het begin van de samenwerking zijn nu bijna 1.200 stagiairs geselecteerd. Tijdens de afsluitende ceremonie werd door KVNR-bestuurslid de heer drs. E.L.M. Meijnders de KVNR-prijs uitgereikt aan de beste student bij zowel de stuurlieden- als de werktuigkundigenopleiding.

Dat de samenwerking tussen PIT en KVNR niet alleen resulteert in de beschikbaarheid van goed opgeleide stagiairs, maar ook op de langere termijn effectief is, blijkt uit het feit dat van de voorgaande 10 lichtingen nog bijna driekwart bij de rederijen in dienst is. De tiende lichting vaart momenteel als stagiair en de eerste negen lichtingen varen als officier. De samenwerking tussen PIT en KVNR wordt op onderwijskundig vlak ondersteund door het Scheepvaart en Transport College uit Rotterdam.

Een andere indicator van de kwaliteit van het samenwerkingsprogramma is het feit dat PIT bij zowel de stuurlieden- als de werktuigkundigenopleiding in de top 3 staat wat betreft het slagingspercentage bij de landelijke examens in de Filippijnen in 2011.


Bron :  http://www.kvnr.nl/cms/showpage.aspx?id=1221 (http://www.kvnr.nl/cms/showpage.aspx?id=1221)




Titel: Re:11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)
Bericht door: Kano op donderdag 24 mei 2012, 14:05:55
De school schijnt behoorlijk streng te zijn, maar de kwaliteit is goed. Vandaar dat de meesten direct een stage of baan aangeboden krijgen.

http://www.pit.edu.ph/
http://www.nstc.ph
http://www.kvnr.nl/
Titel: Re:11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)
Bericht door: Cees op woensdag 30 mei 2012, 18:47:06

Zoon van mn zwager is er ook bij mn vrouw is overgens van Palompon.
Dit project loopt al wat jaren zie regelmatig Nederlandse officieren die er lesgeven.
Nu dus even afwachten en neef kan ons bezoeken zonder een visum aanvraag.

gr.Cees
Titel: Re:11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)
Bericht door: Marinero op woensdag 30 mei 2012, 21:20:07
Nou laat ze maar komen! De beoordelingsformulieren liggen klaar!  :handenwrijven:

Komen ze bij nederlandse reders varen?
Titel: Re:11e Selectie stagiairs Palompon Institute of Technology (PIT)
Bericht door: Cees op donderdag 7 juni 2012, 19:32:27

Dat is wel de bedoeling het is een deel van hun opleiding tot officier.

gr.Cees