Nieuws:

eTRAVEL CARD via https://etravel.gov.ph

Hoofdmenu

Solidarteitsbijdrage werknemer

Gestart door Bjorna145, donderdag 30 juli 2026, 10:35:41

Vorige topic - Volgende topic

Bjorna145

Ronny elk land heeft geld nodig dus Belgie is geen uitzondering op de regel, maar een land heeft zich wel aan verdragen te houden.
Wat voor inning van belastingen en premies is aan de Filippijnen (woonland) is toegekent (heffinsrecht) op staatspensioenen na.

Ik ga er mee aan de slag, nooit geschoten is altijd mis.

Ik houd jou en dit forum op de hoogte.

m.vr.gr.

Johan

Ronny55

Alles gaat, zelfs kiekens gaan en die hebben hun knieën vanachter .
Het komt er niet op aan WAT je kent maar WIE je kent.

Bjorna145

Ronny boven dat bedrag zat ik al een lange tijd, maar werd vorige maand pas voor het eerst aangeslagen.
Ik wacht nog steeds op een reactie.

m.vr.gr.

Johan

Ronny55

Solidariteitsbijdrage - werknemer- € 59,00
Ben kunnen terug gaan tot 01/2024 toen betaalde ik € 55,60.
Ik betaal al langer, Ik dacht van 2022 , maar ben niet zeker.

Het lijkt allemaal niet veel , maar op jaarbasis bestelen ze mij € 708 .
Alles gaat, zelfs kiekens gaan en die hebben hun knieën vanachter .
Het komt er niet op aan WAT je kent maar WIE je kent.

Bjorna145

Ik weet niet of het allemaal terecht is wat ze doen, want je woonland heeft het heffingsrecht op sociale verzekeringen.

Maar ik wacht hun reactie af

Johan

Bjorna145

Al tweemaal een bericht verstuurd via mypension maar geen reactie, wat is dat voor een club?

Johan

Bjorna145

Ik ben met mijn vraag rechtstreeks naar de RVP gegaan en een reactie ontvangen dat ze mij binnen drie weken een bericht zullen sturen.
Vandaag ook mijn aangifte gedaan, doordat mijn exvrouw is overleden en het pensioen wat zij ontbing uit mijn pensioen terugekoemn is naar mij moet ik nu ook 176Euro aan inkomsten belasting gaan betalen over mijn Belgiesch pensioen.
Dit is perjaar.
Daarop mijn volgende vraag wordt bij jullie Belgiesch pensioen al belasting ingehouden? een soort voorheffing
Als ik later bij een definitieve aanslag die 176Eoro moet gaan betalen moet ik daarop 70euro aan bankosten voor betalen.
Als dt via een maandelijks voorheffing geregeld kan worden is dat goedkoper voor mij.

b.v.d.

Johan

Bjorna145

De kogel is door de kerk, ik ben de klos, zie onderstaande

Solidariteitsbijdrage op uw pensioen

Geachte heer,

U hebt vastgesteld dat het nettobedrag van uw pensioen gewijzigd is sinds juli 2026.
Dit is het gevolg van de aanpassing van uw pensioenbedrag van Nationale-Nederlanden in het
Pensioenkadaster in juni 2026.
U hebt ons op 10.05.2026 gemeld dat uw pensioenbedrag van Nationale-Nederlanden werd aangepast.
Hierdoor ligt het totaal brutobedrag van uw pensioenen hoger dan 3 880,15 euro (met gezinslast) en wordt
er vanaf dan een solidariteitsbijdrage ingehouden op uw maandelijks pensioen.
Hoe zit de regelgeving in elkaar?
De SOL-bijdrage heeft als doel het pensioenstelsel in evenwicht te houden.
De wetgever heeft deze maatregel ingevoerd om ervoor te zorgen dat de hogere pensioenen een bijdrage leveren om de lagere pensioenen te financieren.
De SOL-bijdrage is verschuldigd als het totaal van de pensioenen meer dan 3 356,17 euro (zonder gezinslast) of
3880,15 euro (met gezinslast) bedraagt(1).
Het gaat om een sociale inhouding en niet om een fiscale inhouding.
In overeenstemming met de Europese Verordeningen(2) worden begunstigden enkel vrijgesteld van de SOLbijdrage op de periodieke voordelen indien zij wonen in een ander land van de Europese Economische Ruimte of Zwitserland of het Verenigd Koninkrijk.
Aangezien u niet aan bovenstaande voorwaarde voldoet, hebt u geen recht op een vrijstelling van de Sol bijdrage

Dus degene die in Europa wonen hoeven dit niet te betalen.
Dus met een beetje pech betaal je dus sociale lasten in je woonland en Belgie.
Waar zijn dan de verdragen voor die afspraken hebben weergelgd dat je alleen sociale lasten betaald in je woonland?
Rechtvaardig????

m.vr.gr.
Johan